Gazdaság,  Hírek

BBC tudósító faggatja Trumpot az amerikai marhaexport ügyében

Tom Bateman, a BBC tudósítója, a Fehér Házban kérdezte meg Donald Trump elnököt arról, hogy miért nem fogadja el az Egyesült Királyság bizonyos típusú amerikai marhahúst. Ez a beszélgetés a Fehér Ház Ovális Irodájában zajlott, ahol Trump és Keir Starmer brit miniszterelnök egy új kereskedelmi megállapodást mutattak be. Az Egyesült Királyság élelmiszerbiztonsági szabványai megtiltják a kezelésen átesett marha- és klórtartalmú csirke importját, és ezeket az intézkedéseket a hivatalos források szerint a megállapodás ellenére is fenntartják.

A Fehér Ház közleménye szerint a megállapodás „milliárd dolláros” piaci hozzáférést biztosít az amerikai marhahús, etanol és más mezőgazdasági termékek számára. A hírek szerint az S&P 500 index 9,5%-ot ugrott, ami a legnagyobb egy nap alatt elért növekedés 2008 óta, miután napokig tartó zűrzavar után, amelyet a vámok okoztak, a befektetők bizalma visszatért a piacra. Starmer miniszterelnök a legnagyobb brit üzletemberekkel folytatott megbeszélés során hangsúlyozta, hogy a kereskedelmi háború az Egyesült Államokkal nem áll érdekünkben.

A BBC tudósítója, Michelle Fleury részletesen elemzi, hogy mit jelentenek az importvámok az Egyesült Államok és a világ más országa számára. A BBC Verify munkatársa, Ben Chu pedig megvizsgálja, hogyan tudta a pénzügyminiszter betartani fiskális szabályait a tavaszi nyilatkozat során, annak ellenére, hogy a kormány adósságának költségei megugrottak. Eközben az Egyesült Királyságban egy médiavihar középpontjában álló vállalat radikális átalakításon esett át.

A pénzügyminiszter bemutatta első költségvetését a Parlamentben, amely a gazdasági helyzet javítására irányuló lépéseket tartalmaz. Két vállalkozó, James és John, takarító céget üzemeltetnek, de a szabadidőjükben a vállalkozásukat új szintre emelik. Paula Vennells, a korábbi Post Office vezetője, három napon keresztül válaszolt a sub-postmasterek téves vádjaival kapcsolatos kérdésekre, és most először beszél az esetről tíz év után.

A Spirit AeroSystems hibás alkatrészeket szállított a Boeingnek, ahogy azt egy korábbi minőségellenőr is megerősítette a BBC-nek. Charlotte Tiplady és Elliot Barton elmesélik, hogyan építették fel közösen a Tatti Lashes szépségipari birodalmukat Liverpoolban. Az Ocado új raktárában, amely Luton közelében található, robotkarokat alkalmaztak az automatizálás érdekében, ami újabb lépést jelent a modern technológiák alkalmazásában a kereskedelemben.

A BBC világ hírei között szerepel, hogy Jo Hamilton, egy korábbi sub-postmaster, elmondta a BBC Breakfast műsorában, hogy „bűntudatot” érez a kormányzattal való megegyezés után a Horizon IT botrány kapcsán. Kent lakói megosztják pénzügyi történeteiket a szerdai költségvetés előtt, és a kérdés az, hogy mások is hajlandóak-e megosztani a saját tapasztalataikat. Mohsin Issa, aki a „milliárdos testvérek” egyik fele, akik az Asda tulajdonosai, azt nyilatkozta, hogy tervezi átadni az Egyesült Királyság harmadik legnagyobb szupermarketjének irányítását. Sandy Enoch a Robotical cégtől elmondta, hogy miért kellett átváltania oktatási robotikai vállalkozásának irányvonalán a mesterséges intelligencia fejlődése miatt.

Hovhannes Avoyan, a Picsart képszerkesztő és videószerkesztő alkalmazás alapítója, megosztotta tanácsait a CEO Secrets sorozat keretében. Az archív felvételek között Dame Anita Roddick 1984-es interjúja látható, amelyben a vállalat sikeréről beszél. A kiskereskedő azzal a figyelmeztetéssel adta át ezt a felvételt a BBC-nek, hogy növekedni fognak a kereskedelmi dolgozók ellen irányuló támadások. Az események összességében rávilágítanak arra, hogy a globális kereskedelem és a gazdasági politikák milyen szoros összefonódásban állnak egymással, és hogy a világ különböző részein milyen hatással vannak egymásra a különböző nemzetek döntései.

Forrás: https://www.bbc.com/news/videos/cpqej7qyl8po

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük